Recept - Konopný balzám na rty s heřmánkem

81464_910fbdeadeJakmile tento balzám ucítíte, okamžitě poznáte, že se blíží Vánoce! Balzám na rty lze zakoupit všude, ale mnohem lepší je si ho doma vyrobit. Sestavili jsme recept na balzám na konopí s heřmánkem, který obsahuje vše, co potřebujete pro jemnou pokožku rtů.

Konopný balzám na rty se skládá z: bambuckého másla, kokosového oleje a konopného oleje s květy heřmánku, které mají uklidňující vlastnosti; esenciální skořicové oleje pro oteklé rty a pomeranče, které vyživuje, hydratuje - to nejdůležitější pro péči o rty.

Naše rty jsou hmatový smyslový orgán, který je citlivý na dotek. Kůže na rtech je velmi tenká ve srovnání s kůží na zbytku těla a vyžaduje zvláštní péči - kvůli nedostatku vlasů a potních žláz, které tvoří ochrannou vrstvu potu a olejů a udržují pokožku vlhkou a hladkou. Z těchto důvodů se vaše rty rychleji vysychají.

Proč konopný olej?

Konopný olej je vynikajícím hydratačním prostředkem pro vaše rty. Obsahuje bohatý nutriční profil, užitečné bioaktivní sloučeniny a užitečné mastné kyseliny, jako je omega 3,6,9 a kyselina linolová, vitamíny A, B1, B2, B3, B6, B9, B12, C, D, E a železo, vápník, měď, jód , Hořčík, mangan, fosfor, draslík, zinek, chlorofyl a vlákninu. Mastné kyseliny jsou klíčovými složkami buněk, které tvoří vnější vrstvu pokožky. To jsou důležité živiny pro zdraví buněk a pomáhají nebo zabraňují suchým a popraskaným rtům.

ZZ_konopny-olej_kanada_CZ_250ml_mockup

Recept na konopný balzám s heřmánkem:

Suroviny:

1/4 šálku včelího vosku (nebo candelilla vosku pro veganskou alternativu)
1/4 šálku bambuckého másla
1/4 šálku kokosového oleje CBD
1/4 šálku konopného oleje
3 polévkové lžíce sušených květů heřmánku
15 kapek éterického oleje
12 kapek esenciálního skořicového oleje

Příprava:

Heřmánek dejte do velké sklenice, přidejte konopný olej. Zavřete sklenici a protřepávejte s ní mírně několik minut. Poté nechte uležet jeden den. Následující den přelijte nalitý olej jemným sítem do jiné nádoby nebo džbánu. Vytlačte přebytečný olej z květů. Měli byste mít asi 2 polévkové lžíce.

Připravte si pánev a do ní vložte džbán s 5cm vody. Přidejte vosk, bambucké máslo a kokosový olej. Mírně zahřejte a míchejte, dokud se směs neroztaví. Poté už neohřívejte.Přidejte napuštěný konopný olej s éterickými oleji a promíchejte.
Opatrně nalijte směs do 15 ml opakovaně použitelných sklenic nebo zkumavek balzámu na rty. Nechte vychladnout a ztvrdnout.

Použití

Tento recept stačí k naplnění asi 15 sklenic balzamem o objemu 15 ml. Můžete také dát směs ve velké sklenici. Používejte podle pokynů a podle potřeby. Skladujte na chladném místě. Chraňte před přímým slunečním světlem. Spotřebujte do 6 až 9 měsíců.